kropelkowe makro telefonem?

Powyższe zdjęcie zrobiłam odwrotnie zamocowanym obiektywem. Czy da się uzyskać podobny efekt telefonem? OTÓŻ TAK! Kiedyś przy okazji opisywania fisheye (TUTAJ) pisałam o nakładce makro do telefonu. Tak na marginesie jest to jeden z najczęściej wyświetlanych postów (282668 osób daje +1 temu postowi - nie wiem co to znaczy ale wow) :D Przechodząc już do sedna... zdjęcia robiłam Samsungiem Galaxy S3 LTE i oczywiście nakładką makro. Jakiś czas temu te mini obiektywy były dostępne w Biedronce. Kupiłam je bo mają super uchwyt i nie trzeba ich przyklejać na magnes jak w przypadku tych z eBay.
Aby zrobić kropelki potrzebna jest strzykawka z wodą. Oczywiście w różny sposób można je robić, jednak myślę, że używając strzykawki mamy dużą kontrolę nad tym jakiej wielkości będą krople, w jakim miejscu itd. Jako tła użyłam papieru brokatowego.
A efekty prezentują się tak:
       Ja widzę różnicę, ale nie uważam aby zdjęcia z telefonu były dużo gorsze od tych z lustrzanki. Im lepszy aparat w telefonie tym lepszy efekt dałoby się uzyskać. Można eksperymentować z wielkością, kolorem kropelek, tłem itd. Pokazałam tylko przykładowe rozwiązanie. A niżej macie jeszcze zdjęcie zrobione jakiś czas temu, również telefonem!

2 komentarze:

  1. Świetne! Też mam taki obiektyw na telefon i też pisałam o tym posta, bo o takich małych cudeńkach nie da się nic nie powiedzieć :). Super pomysł z tymi kropelkami i brokatowym paperem, daje niesamowity efekt - zwłaszcza jeśli jeszcze pobawisz się kolorystyką. Uwielbiam! :)

    ab-photographs.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

ZAJRZYJ NA MÓJ INSTAGRAM @pauliphotos.pl