PGE Narodowy

       W końcu udało mi się pojechać na Stadion Narodowy! <3 Szczerze mówiąc nie interesuję się za bardzo piłką nożną, mecze oglądam tylko wtedy gdy gra reprezentacja Polski (w ważnych turniejach hahah), ale śledzę piłkarzy na instagramie i oglądam kanał Łączy Nas Piłka na YT. Bywały tam filmiki nagrywane właśnie na PGE i zawsze chciałam zobaczyć jak to na prawdę wygląda. Btw polecam obejrzeć, niektóre są mega śmieszne ;)
      Byłam tam z chłopakiem i wybraliśmy zwiedzanie z przewodnikiem, oczywiście trasą "Piłkarskie emocje". Co do samego stadionu to na prawdę wygląda świetnie. Ale wszystkie pomieszczenia, które znam z wyżej wymienionych filmików były puste :( Okazuje się, że wszystko jest przygotowywane specjalnie na każdy mecz, ponieważ jest to stadion wielofunkcyjny i odbywają się tam różne imprezy.
Panorama z telefonu.
Stojąc tam, wszystko wydawało się małe jak na taki obiekt, ale kiedy usłyszałam, że może tam przebywać jednorazowo prawie 73 tys. osób ... wow to na prawdę robi wrażenie.
Cała procedura otwarcia lub zamknięcia dachu trwa ok. 40 minut i niestety ze względów bezpieczeństwa  nie może się to odbywać podczas żadnego wydarzenia. Sami wiecie jaka była sytuacja, gdy źle została podjęta decyzja dotycząca dachu :D
Telebimy wydawały się takie małe, a mają wielkość ok. 54 metrów kwadratowych. 
Wyobraźcie sobie teraz mieszkanie o takim metrażu i porównajcie ;) 
Na stadionie jest także dostępny punkt widokowy, ja tam byłam niecałe pół minuty, 
ze względu na mój lęk wysokości i nawet nie dałam rady zrobić tam zdjęcia :<
Tutaj makieta stadionu narodowego, stojąca w holu. Z tego co wiem na Stadionie Narodowym często odbywają się wystawy wielkich makiet. 
Podczas zwiedzania zobaczycie przeróżne miejsca na stadionie, szatnie piłkarskie, SPA, strefę VIP'owską itp. ale nie będę zdradzać wszystkich szczegółów, być może ktoś z Was wybierze się sam ;) a może ktoś był na jakimś koncercie na Stadionie? ;>

9 komentarzy:

 1. Nigdy nie byłam wewnątrz i po tym poście żałuję! Przy kolejnej wizycie chyba się wybiorę! :)

  - mój blog -

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w Narodowym bywam tylko w zimę na Zimowym Narodowym ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale super! Też nie jestem szczególną fanką piłki nożnej, ale uwielbiam stadiony. Na kilku już byłam i naprawdę robią wrażenie, ale nasz Narodowy widziałam niestety tylko z zewnątrz :(. Chyba będę musiała to zmienić podczas mojej kolejnej wizyty w Warszawie :)

  ab-photographs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tam ładnie ! :) Ja byłam na Coldplay'u i w nocy stadion wygląda zupełnie inaczej :) Ale też same efekty ich koncertów zasłaniają całą resztę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam jak byłam tam na meczu Polska - Armenia. Mój pierwszy raz na Narodowym. Tłum ludzi i tyle piłkarskich emocji! Szczególnie, że nasi strzelili na 2:1 dopiero pod sam koniec. Jak wtedy było głośno :D Po wyjściu, gdy szliśmy do pociągu byłam zachwycona! Na prostej drodze wydawało się, że tych osób jest jeszcze więcej, a przecież nie każdy szedł w tą samą stronę co ja. Rano miałam trochę zdarte gardło i musiałam wstać do szkoły na 7, ale było warto <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też bym chciała być tam na meczu <3

   Usuń

zajrzyj na mój instagram @pauliphotos.pl