recenzja fotoksiążki Saal Digital

     Ostatnio miałam okazję stworzyć swoją pierwszą fotoksiążkę od @saal.digital.polska w zamian za szczerą recenzję na jej temat. Zaczęło się od zaprojektowania jej za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej Saal Digital. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie daje mnóstwo możliwości na stworzenie w 100% spersonalizowanej fotoksiążki. Ze względu na ograniczenie finansowe (posiadałam kupon na 200zł) wybrałam fotoksiążkę o wymiarach 28x19 w twardej matowej oprawie oraz z 26 matowymi stronami.
  Mając do dyspozycji 26 stron nie wiedziałam do końca co chcę na nich umieścić. Od kiedy zaczęłam robić zdjęcia koleżankom/znajomym/modelkom umieszczałam je na różnych stronach internetowych, ale gdzieś tam w głowie miałam zawsze pomysł stworzenia swojego "papierowego" portfolio i oto jest! Wszystkie zdjęcia, które wybrałam są mojego autorstwa, a większość z nich zrobiłam w 2014 lub wcześniej. A spowodowane jest to tym, że z różnych przyczyn na jakiś czas porzuciłam zajawkę, jaką jest fotografia portretowa, ale to już temat na inną okazję. W każdym razie mam ogromny sentyment do tych zdjęć, mimo, że teraz pewnie inaczej bym je obrobiła i nie wydają mi się już tak "dobre" jak wtedy.
     Wiedziałam, że będę mieć problem z selekcją zdjęć, dlatego postanowiłam, że zrobię ten album za jednym razem, bez żadnych zmian i poprawek. Do wyboru było mnóstwo szablonów i naklejek. Ja zdecydowałam, że rozmieszczę zdjęcia na całych stronach bez żadnych ramek itp. Wydaje mi się, żę wygląda to przejrzyście i minimalistycznie. Nie chciałam kombinować również z okładką dlatego wybrałam swoje logo (po porostu napis hehe), które gdzieś tam się zawsze przewija na wszystkich moich stronach (w sumie to podoba mi się i nie chce go zmieniać).
     Okładka jest matowa, gładka i wygląda na prawdę bardzo porządnie, nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń. Oprócz frontu i tyłu można było zaprojektować również grzbiet. 
     Pierwsza i ostatnia strona jest połączona z okładką (przyklejona do niej). Według mnie wygląda to dobrze, jednak jeśli ktoś ma ochotę, może po prostu zostawić je puste i zacząć umieszczać zdjęcia na drugiej stronie, a skończyć na przedostatniej. 
     Kartki są dosyć grube, raczej nie ma szans na ich zgniecenie, czy zniszczenie podczas wielokrotnego przeglądania. Również łączenia między poszczególnymi stronami są mocne i estetyczne. Bez problemu można umieścić jedno zdjęcie na dwóch stronach, ponieważ fotoksiążka otwiera się całkowicie na "płasko". Wszystkie elementy są na prawdę wysokiej jakości i starannie wykonane.

Co do jakości wydruku i odwzorowania kolorów - niektóre zdjęcia wydają mi się ciemniejsze, niż powinny być. Nie wyglądają źle, tylko inaczej niż widzę je na ekranie swojego laptopa. Jednak mam świadomość tego, że mogę mieć źle skalibrowany ekran więc nie wiem czyja to wina. 

Jedynym minusem według mnie jest cena. Jakość jest na prawdę świetna, a całość wgląda przepięknie, jednak widziałam tańsze opcje na zrobienie takiego portfolio. Nie mam porównania, jednak jeśli miałabym kupić sobie taką fotoksiążkę to celowałabym w tańszą. 

Dodam jeszcze, że wydrukowanie i przesyłka (która szła z Niemiec!) były na prawdę szybkie. Wszystko zajęło razem kilka dni, także wielki plus za to, bo ja nie lubię długo czekać na takie rzeczy. Myślę, że taka fotoksiążka to super pomysł na prezent!


TUTAJ znajdziecie kupon o wartości 75 zł na swoją pierwszą fotoksiążkę!

ZAJRZYJ NA MÓJ INSTAGRAM @pauliphotos